Uroczyste otwarcie zakładu i konferencja Cemexu

7 marca 2014 roku odbyło się uroczyste otwarcie zakładu produkcji paliw alternatywnych. Wstęgę przecinali Członkowie Zarządów EkoPaliwa i Cemex z prezesem Cemexu Polska i Europa Wschodnia panem Ruedigerem Kuhnem na czele.
W krótkim przemówieniu Prezes Kuhn przypomniał, że cementownia w Chełmnie już od dawna używa paliw alternatywnych, a w 2013 roku substytucja tego rodzaju paliw wyniosła ponad 80%. Współpraca z 30 dostawcami pozostawiała wiele do życzenia zarówno w kwestii ciągłości jak i jakości dostarczanego paliwa. W związku z tym, aby zapewnić jak najlepsze paliwa dla cementowni powołano do życia spółkę EkoPaliwa.
"Nowo otwarty zakład będzie produkował 100 tys. ton paliwa co zaspokaja 1/3 naszych potrzeb. Ma też zdolność podwojenia wydajności w razie potrzeby i zmiany sytuacji rynkowej" powiedział również Prezes Kuhn. Na koniec podziękował partnerom oraz władzom lokalnym, a także przedstawicielom stosownych urzędów za okazaną pomoc przy realizacji tego jakże złożonego projektu w tak krótkim czasie.
Po otwarciu uczestnicy udali się na uroczysty obiad.