Dodano: 08.12.2023

Szlachetna Paczka

W ramach wspierania lokalnej społeczności spółka podjęła inicjatywę włączenia się w akcję przygotowania szlachetnej paczki dla Pani Anety, Laury i Damiana, a zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia dodatkowo wzbudził wśród pracowników chęć niesienia pomocy potrzebującym.
 

Szlachetna Paczka to działający od 2001r. ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna oraz mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Opiera się na współpracy wolontariuszy szlachetnej paczki z darczyńcami. Cała akcja to wieloetapowy proces. Najpierw wolontariusze poszukują ludzi potrzebujących, następnie poznają i weryfikują ich realne potrzeby. Na podstawie zebranych informacji, określają dokładnie w jakim charakterze pomoc jest potrzebna. Tak zweryfikowany i opisany profil osoby/rodziny trafia do bazy szlachetnej paczki. Darczyńcy projektu natomiast mogą zdecydować w jaki sposób chcą pomóc. Do wyboru mają wiele form m.in. utworzenie konkretnej paczki dla osoby/ rodziny, wpłaty finansowe jednorazowe lub cykliczne, wolontariat, pomoc przy koordynacji akcji, 1,5%, Darczyńca Akademii Przyszłości itp. Ze względu na swój ogólnopolski charakter cała akcja jest sprawnie koordynowana, a na stronie www.szlachetnapaczka.pl znajdują się Raporty obrazujące wpływ akcji przeprowadzanych w poprzednich latach oraz mnóstwo przydatnych informacji zarówno dla wolontariuszy jak i darczyńców.
 

Pomaganie to praca w grupie! W skompletowanie Szlachetnej PACZKI zaangażowali się wszyscy pracownicy EkoPaliw. Zorganizowanie akcji przebiegło bardzo sprawnie. Administracja zajęła się wyborem rodziny oraz koordynowała przebieg akcji w firmie. Historia Pani Anety wzbudziła wśród pracowników współczucie, dlatego chętnie odwiedzali oni biuro przynosząc paczki lub wpłacając datki do przygotowanej specjalnie na ten cel skarbonki. Do akcji włączyły się również rodziny pracowników. Dzięki dużemu zaangażowaniu załogi oraz wsparciu Zarządu w przeciągu zaledwie tygodnia udało się skompletować paczkę. Wśród zakupionych rzeczy znalazły się nowe ubrania z wymarzonymi bajkowymi motywami dla Laury i Damiana, kołdry, poduszki, pościele, ręczniki, zestaw garnków, patelnie, zabawki, gry i przybory szkolne oraz duży zapas artykułów spożywczych i chemicznych. Koordynatorzy dołożyli też starań, by dla wszystkich członków potrzebującej rodziny znalazły się specjalne upominki, a wśród nich ogromny jednorożec, wymarzony zestaw lego i perfumy dla Pani Anety.
 

Inicjatywa Szlachetnej Paczki w naszej firmie okazała się czymś w rodzaju nowego i innego projektu, odbiegającego trochę swoim charakterem od codziennych zadań pracowników. Wspólne działania zintegrowały załogę i wzbudziły dużo pozytywnych emocji. Akcja stanowiła również dobrą okazję do rozwoju wśród załogi indywidualnej dobroczynności i samorealizacji, a koordynatorom dała ogromny zastrzyk pozytywnej energii i motywacji do sprawnego działania. EkoPaliwa Chełm Sp. z o.o. wpisując ESG w swoje działania dba nie tylko o rozwój i szkolenia dla pracowników, ale także zachęca ich do działalności charytatywnej. Swoją postawą i zaangażowaniem pracownicy naszej spółki udowodnili, że nie jest im obojętny los samotnych i potrzebujących.
 

,,Włączenie się we wsparcie innych to pierwszy krok na drodze do tego, by odmienić życie – swoje oraz potrzebujących”